Гарна медоносна база - це запорука успішного функціонування пасіки. Якщо говорити про природні ресурси, то їх може бути досить тільки для невеликої аматорської пасіки, та й то тільки в певних регіонах. Перед бджолярем-професіоналом, котрі володіють стаціонарної пасікою, стоїть завдання організації безперервного медоносної конвеєра. Реалізувати її нескладно, здійснюючи посадку медоносних рослин в певні терміни, враховуючи при цьому період цвітіння цих растеній.Такім чином, забезпечується цвітіння медоносів в необхідний для бджоляра період.

 

Компанія Пчелосад пропонує придбати насіння медоносів, які допоможуть бджоляру створити безперервний медоносний конвеєр. У нас в наявності є насіння наступних медоносних рослин:

 

гречка;

ваточник;

фацелія;

буркун білий і жовтий;

змееголовник;

гірчиця біла і жовта;

розторопша;

конюшина рожева, а також білий повзучий;

козлятник;

люцерна;

мордовник шароголовий;

синяк звичайний;

редька олійна;

еспарцет;

чернокорень і ін.

Також Пчелосад пропонує за вигідними цінами придбати насіння газонних трав для спортивних, тіньових і універсальних газонів.

 

ЦВІТІННЯ ЗА РОЗКЛАДОМ

Медоносний конвеєр при правильному підході дозволяє забезпечити бджіл нектаром без перерви на протязі всього сезону. У нашому каталозі Ви підберете рослини, які дають хорошу нектаропродуктивність при різних погодних умовах і в різний час.

 

 Найбільш універсальним рослиною для бджолярів є, звичайно, фацелія. Це медоносна рослина - відмінний нектаро і пилконіс. Мед фацелії придатний для зимівлі бджіл. Але головне, що фацелію можна садити в будь-який час - навесні, влітку, восени і навіть під зиму. Все залежить від того, в який період її цвітіння потрібно пасічнику. Фацелія прекрасно переносить заморозки до -7-8 градусів. Відвідується бджолами цілий день.

 

Друге місце з точки зору універсальності займають біла і жовта гірчиця. Також як і фацелію, їх можна висаджувати в будь-який час. Тільки треба враховувати, що мед, отриманий з цих рослин, швидко кристалізується. Він не придатний для зимівлі бджіл, але зате чудово підходить навесні для нарощування бджолосімей і влітку для медозбору. Гірчиця зростає швидко, бджоли відвідують її в будь-яку погоду.

 

ТРАВЕНЬ ЧЕРВЕНЬ

З кінця травня починає цвісти козлятник східний. Ця рослина сімейства бобових цінне тим, що показує хорошу продуктивність при різних погодних умовах, навіть в періоди посухи. Крім того, це двуукосное рослина. Тобто, його можна скосити в кінці червня - початку липня, а в серпні він зацвітає знову, дозволяючи бджолам підготуватися до зимівлі. З перших днів літа до початку липня цвіте еспарцет. Мед, отриманий з цієї рослини, довго не зацукровується.

 

ЧЕРВЕНЬ ЛИПЕНЬ

З середини червня і до початку серпня в Україні цвіте ваточник. Мед, отриманий з цієї рослини, відрізняється більш світлим відтінком, густотою і особливим ароматом. Також в цей час зацвітає буркун білий і жовтий, ці рослини цвітуть до вересня, а іноді і до пізньої осені.

 

З середини червня до середини серпня основою медоносної конвеєра виступає такий перевірений медонос як синяк. Його медопродуктивность досягає 400 - 500 кг з га.

 

ЛИПЕНЬ СЕРПЕНЬ

З початку липня цвіте змееголовник молдавський - відоме як медоноси трав'яниста однорічна рослина. До цього часу зацвітає і мордовник шароголовий, який примітний тим, що продуктивний навіть в посушливу погоду, цвіте 30 - 35 днів, до початку серпня.

 

Однією з найбільш важливих медоносних культур кінця літа в нашій країні є гречка.

 

З кінця літа до середини вересня настає період другого цвітіння козлятнику, також в цей час цвіте золотарник. Дані рослини дозволяють бджолам підготуватися до зими.

 

У нашому асортименті представлені деякі рослини-медоноси, які цвітуть протягом усього сезону. До них відноситься конюшина біла повзучий, квітучий з травня по жовтень. Якщо нектар в конюшині червоному доступний всім породам бджіл тільки при певних погодних умовах, то в конюшині білому повзучому він розташований в постійному доступі. Також пропонуємо бджолярам звернути увагу на редьку олійну, яка цінна тим, що виділяє нектар навіть в прохолодну і похмуру погоду.

 

Протягом усього літа цвіте і чернокорень. Його висаджують не тільки в якості медоноса, а й активно використовують, як рослина, яке своїм запахом відлякує гризунів і комах.

 

Насіння медоносів, а також консультації щодо вирощування медоносних рослин Ви завжди можете отримати в компанії Пчелосад, зателефонувавши за номером, вказаним на сайті або залишивши запит менеджеру.