Кількість
|
Вартість
|
||
|
Еспарцет - багаторічна трав'яниста рослина, висота якого сягає 30-70 див. Належить вона до сімейства бобових. Корінь еспарцету стрижневий, стебло пряме, верхня його частина гілляста. Еспарцет відрізняється яскравими, красивими квітками рожево-пурпурного кольору, зібрані в кисті, довжина яких може досягати 20 див.
Плід рослини - боб, багатий білком. Цвітіння починається з другого року життя рослини, еспарцет цвіте на Україні з кінця травня і до середини червня. Кожен розквітла квітка живе зовсім недовго -10-12 годин. Рослина медоносна: з одного гектара, на якому налічується до 500 мільйонів квіток, бджолині сім'ї можуть зібрати до 6 кг меду за один день. Пилковий і нектарний збори з еспарцету сприяють зміцненню бджолиних сімей.
Мед, зібраний з даної рослини, прозорий, ароматний і смачний, світло-бурштиновий, довго не зацукровується. Еспарцет високо цінується в світі бджільництва. Зростає еспарцет на узліссях лісів, луках, серед чагарників. Еспарцет заслужено вважається одним з кращих медоносів. Особливу цінність представляє еспарцет закавказький - його медова продуктивність може становити 100-200кг, а при сприятливих умовах до 400 кг з одного гектара. Для меду, зібраного з квітів еспарцету, характерний світло-бурштиновий відтінок, прозорість, насичений смак і тонкий аромат. Мед довго не кристалізується.
Квітки еспарцету починають виділяти нектар при температурі повітря від 22 до 25 ° С. Варто зазначити, що найбільша кількість нектару виділяється в широкорядних посівах. З метою підвищення кількості меду з еспарцету важливо готувати пасіку до початку цвітіння. Цвітіння еспарцету, як правило, збігається з періодом розплоду у бджіл, і велика частка меду йде на його вирощування. Цвіте еспартет близько 30 днів. Норма посіву рядовим способом 50-60 кг / га. широкорядним 20-30 кг / га. Глибина посадки не более 2-3 див.