Буркун жовтий - дворічна рослина висотою до 2 м. Є гарним медоносом і сидератом. Також - кормовою культурою. Цвітіння: в перший рік життя буркун жовтий зацвітає в невеликій кількості, а на другий рік йде масивне цвітіння, тоді ж приносить насіння і відмирає. Цвітіння відбувається з середини червня і до вересня.
Нектаропродуктивність: з одного гектару - від 200-300 кг, а на південних частинах України - до 400-500 кг. Відвідують бджоли посіви буркуну протягом усього дня, але більш енергійно вони діють в другій його половині. Помічено, що в підходящу погоду буркун виділяє значну кількість нектару, який у вигляді блискучих крапель виступає назовні, що робить його для бджіл більш доступним.
Цінність: буркун має велику кількість квіток (1 кв м заростей дає 1 млн. квіток), а кожна квітка містить в собі до 0,25 мг високоцукристого нектару. Бджоли масово відвідують цю рослину, збираючи з нього багато пилку і нектару. Буркуновий мед - світлий, має чудові смакові і лікувальні якості, вважається одним з найкращих сортів. Нектар прозорий, містить до 45% цукру. Буркун жовтий також постачає бджіл високоякісним квітковим пилком.
Ще одна чудова властивість рослини - розкішний і дуже приємний оригінальний аромат від надземної частини всієї рослини.
Зберігання насіння: зберігати посівний матеріал потрібно в сухому, темному місці, при відносній вологості 12-13%. Насіння однієї репродукції бережуть свою схожість протягом шести-семи років.
Підготовка насіння до сівби: насіння буркуну зверху оповиті твердою оболонкою, тому перед посівом їм потрібно нанести подряпини, щоб насіння швидше почали набирати вологу (скарифікація). Такий процес в домашніх умовах можна проводити за допомогою наждачного паперу ручним способом, або ж використовувати бетономішалку, з приклеєною на її стінках наждачним папером.
За 15 днів до посіву насіння необхідно занести в тепле приміщення, просушити.
Якщо насіння обробити як вказано вище, відсоток схожості досягає 90%. Насіння вибагливі до вологи. Посів проводиться дуже ранньою весною чи пізньою осінню, але не можна допустити, щоб вони проросли до морозів.
Норми висіву: висівають при рядовому посіві - з розрахунком від 14 кг до 20 кг на один гектар, а при широкорядному - від 6 кг до 8 кг на один гектар.
У перший рік життя буркун скошують, залишаючи стерню 20-22 см, це оптимально для його подальшого розвитку.
Насіння буркуну закладаються в залежності від грунту, важких грунтах - неглибоко до 0,5 см, на легких - глибше до 2,5, але всюди дуже важливо не допустити пересушування грунту.
Вимоги до грунту, клімату: буркун - невибаглива рослина, прекрасно зростає на бідних ґрунтах, пустирях, на схилах, в ярах, по краях доріг і полів, підвищуючи їх родючість і, вдосконалюючи їх структуру. Непогано переносить засолення, посухостійкий, зимостійкий.