БджолоСад товари для бджільництва, насіння медоносних рослин
Графік роботи:

Пн-Пт: 9:00 – 18.00

Сб-Нд - вихідні

 

0
Мій кошик
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Бджоломатки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Бджоломатка, матка бджоли - це самка бджоли з добре розвиненими статевими органами. Довжина її тіла залежно від породи і сезону року коливається від 20 до 25 мм (у європейських темних бджіл), а маса — від 180 до 300 мг (також). Матка в родині виконує одну функцію — відкладає яйця, з яких розвиваються всі особи: робочі бджоли, трутні і молоді матки. За добу матка відкладає до 1500—2000 яєць (що за сумарноюмасою перевищує її масу тіла). За зовнішнім виглядом вона відрізняється від робочих бджіл та трутнів. Тіло її худе, черевце довше за крила.

Від якості маточки залежить поведінка та якість бджолиної сім'ї. Без матки, сім'я перетвориться на трутневу та припинить збирати мед.

Для чого потрібно купувати бджоломатку? 

- заміна старої матки;

- загибель маточки;

- створення нової бджолиної сім'ї;

- розширення пасіки;

- при створенні відводків;

Існують різні прорди бджіл. Вони відрізняються характером, працовитістю, стійкістю до зовнішніх та внутрішніх шкідників.

Країнська бджола (Карніка)Бджоли даної породи успішно захищають своє гніздо від комах-шкідників, але досить неагресивні по відношенню до пасічників. Ці, та інші риси роблять цих бджіл популярними у пасічників. Ці бджоли особливо вправні в залученню робітниць до збирання нектару. Бджоли здатні швидко нарощувати розплід з появою в природі джерел нектару, так і знижувати кількість розплоду, коли постачання нектару до вулика припиняється. Так як нарощування розплоду відбувається тільки в періоди наявності нектару у природу, у гнізді зберігається велика кількість меду та перги. Країнські бджоли стійкі до деяких хвороб і паразитів, які можуть виснажувати вулики інших порід.

Бджоли Бакфаст. В основі — італійська порода. Італійки жовті, але Бакфаст темніша, проте не коричнева. Деякі бджолярі кажуть, що вона жовто-коричнева. Якщо порівняти бджоломатку Бакфаст з Українським Степовим, то вона буде трохи довшою і вужчою.

Втім, ліній породи багато. Звичайно, вони відрізняються на вигляд залежно від того, що «намішано» в цю лінію. Можна сказати, що кожен заводчик має свій Бакфаст. Єдиної вимоги немає. Головне, щоби ці бджоли були з потрібними господарськими ознаками.

Протягом бджолярського сезону в сім'ях Бакфасту виводиться велика кількість розплоду. При цьому бджоли практично не рояться. Щоб сім'я повністю розкрила свої можливості на медозборі, не можна обмежувати її зростання. Не застосовуються такі бджолярні прийоми, як розподіл сімей, відбір запечатаного розплоду. Практично вся робота влітку зводиться до постановки додаткових корпусів та відкачування меду.

Бджоляр має максимально нарощувати силу сім'ї. При ослабленні хабар йому слід забезпечити бджіл кормами.

Розплідне гніздо знаходиться у нижньому корпусі. Матка ніколи не піднімається нагору. При цьому все гніздо зосереджено на сусідніх рамках, засівши від бруска до бруска. Перга збирається на окремій рамці.

Карпатська бджола (Карпатка). Пристосована до суворих умов гірських районів, характеризується високою зимостійкістю (пристосована до суворих умов зимівлі з великим безоблітним періодом) і зменшеним споживанням корму взимку. 

За розмірами бджоли менші за середньоєвропейських бджіл. Забарвлення хітинового покриву бджіл темно-сіре, без жовтизни, зі сріблястими волосками. Довжина хоботка в середньому 6,3-7,0 мм. Маса плодової матки: в середньому 205 мг. Її плодючість: 1800-2500 яєць на добу.

Бджоли незлобиві і миролюбні (майже весь сезон сім'ї можна оглядати без лицьової сітки і димаря). В такому випадку комахи спокійно переміщаються по рамках і роблять свою роботу. Також, бджоли пристосовані до пошуків нових скупчень медоносів,мало рояться. Схильні до роїння менше за інші породи. 

Навесні сім'ї швидко нарощують силу, інтенсивно використовують ранньовесняний медозбір, і зберігають її протягом усього літа. Цю особливість карпатських бджіл використовують для виробництва ранніх пакетів бджіл. Слід зазначити, що у розглянутих комах досить довгий хоботок, близько 7 міліметрів, що спрощує видобуток нектару з важкодоступних медоносів. До таких рослин слід віднести бобові культури (горох і квасоля), а також червона конюшина. Порода визнана однією з найкращих, рекомендована для розведення в багатьох зонах з різнотравно-конюшиново-гречаним медозбором. Не дивлячись на середню несучість матки, сім'я карпаток за один сезон може принести 50 кілограмів меду, і це тільки середньостатистичний результат. При хорошому взятку карпатська порода бджіл може дати і 80 кілограмів меду з сім’ї за сезон. 

Вгору